Collection: Critical Analysis Worksheets
-
Is it ethical to consume meat? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it ethical for schools to partner with corporations for funding? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it ethical for schools to market to students with branded merchandise? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it essential to teach critical thinking skills in schools? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it better for teens to have part-time jobs? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it better for students to have open campus lunch periods? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it beneficial to include mental health education in the curriculum? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it beneficial or harmful to use animals for entertainment? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it beneficial for students to work part-time jobs while in school? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it beneficial for students to study a second language? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it beneficial for students to engage in protests? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it appropriate to use student data for educational marketing? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it appropriate to teach sex education in schools? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it appropriate to teach controversial historical events in schools? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it appropriate for teachers to have a social media presence? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it acceptable to have school sponsored trips abroad? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it acceptable to censor books in school libraries? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is it acceptable for educators to share their personal beliefs in class? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is homework necessary for student success? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Is homework beneficial for student learning? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per