Collection: Critical Analysis Worksheets
-
Elder care: Should families be responsible for elderly relatives? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Elder abuse: Is awareness sufficient to combat the issue? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Education reform: Should standardized testing be abolished? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Education and technology: Should schools integrate technology more fully? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Economic inequality: Do corporations contribute to wealth disparity? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Economic disparity: Is wealth redistribution the solution? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
E-waste recycling should be mandatory | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
E-sports should be recognized as official sports | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
E-books are better than printed books | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Drug policy: Should drug possession be decriminalized? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Drug addiction: Should rehabilitation take precedence over incarceration? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Drones should be banned for public use | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Dogs are better pets than cats | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Does the use of technology in the classroom enhance learning? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Does the space race fuel innovation or geopolitical tensions? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Does technology enhance or detract from student learning? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Does school spirit have a positive effect on students? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Does participation in team sports have a positive impact on teens? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Does mass urbanization cause more harm than good? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD -
Does home-schooling produce more successful individuals? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.50 USD



















