Collection: Critical Analysis Worksheets
-
Should schools provide free access to mental health professionals? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools provide family counseling services? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools promote vegetarian or vegan diets among students? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Promote Gender Neutrality? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Prioritize Student Safety Over Convenience? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools offer more vocational training programs? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Offer More Career-oriented Programs? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Offer Comprehensive Sex Education? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools offer classes on personal finance? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Offer 'No Homework' Days? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools monitor students' emotional well-being daily? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Limit the Use of Technology? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Limit Access to Online Resources? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Invest in Renewable Energy? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should Schools Integrate More Arts Education? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools implement programs to teach empathy? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools implement mental health days for students? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools implement later start times to improve student well-being? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools implement a four-day school week? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Should schools implement a dress code? | Debate Case Study Worksheet
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per